::  Zařídíme vám dovolenou podle vašich individuálních požadavků!  ::
ÚVOD INFORMACE
CHORVATSKO
PORADENSKÉ CENTRUM
Oblast: Dalmácie

UBYTOVÁNÍ

Apartmánové vily a penziony

  • Podstrana

apartmány TONI
Příjemné ubytování v moderním klimatizovaném objekte přímo na pláži. Ubytování v apartmánech (2 až 3-lůžkových).

vila ANKA
Vilka v blízkosti malého romantického přístavu a výborné oblázkové pláže. Velká terasa a nejkrásnější zahrada. Ubytování v apartmánech (3 až 5 lůžkových).

REZERVACE UBYTOVÁNÍ

Přímo z tohoto místa:
Vyplňte jednoduchý
Informace o volných kapacitách
CK SPORT TURIST CZ s.r.o.
pondělí - pátek 09.00 - 17.00 hod.:
tel. 466 614 339

17.00 - 20.00 hod. a víkendy:
mobil 604 216 497
FenixTRAVEL Bratislava:
tel. 00421.2.63 810 813

PODSTRANA

v blízkosti historického Splitu

 

Podstrana - logo (3kB)
Podstrana
Necelých 10 km jižně od Splitu leží Podstrana - malebné přímořské městečko poskytující při žádaném úniku z každodeních starostí zároveň blízkost velkoměsta.

Podstrana (27kB) Podstrana se skládá z pěti částí. Nejstarší část (Selo) leží pod útesem hory Perun ve výši 380 m nad mořem. Další čtyři sídliště - Strožanac, Grljevac, Světi Martin a Mutogras - jsou položené v nížině podél Jadranské cesty.
Městečko se rozprostírá v délce 6 km podél mořského břehu. Ten oplývá plážemi z jemných oblázků a bohatým středomořským rostlinstvem, borovicemi a tamarindami.

Klima
Podstranský region se těší mírnému středozemnímu přímořskému podnebí, díky němuž se dovolená s koupáním v moři dá naplánovat od května až do října. V těchto měsících mívá moře teplotu 20 až 22 stupňů, uprostřed sezóny dosahuje až 26°C. Celoroční průměr 7,3 slunečních hodin za jeden den skutečně opravňuje tento kraj, aby se svou jasně modrou oblohou pyšnil. A v létě toto číslo stoupá až do hodnoty 11,3 hodin! Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou denní teplotou 25,6°C. Průměrná celoroční teplota moře dosahuje v této oblasti 17,5°C. Jaro a léto bývá obvykle suché, deště přicházejí až na podzim a v zimě.

(12kB)
Podstrana - nedaleko pobřeží

Podmínky pro dovolenou a stravování
Dobře vybavené rodinné domy a penziony s více než tisícem lůžek nabízejí především velkou pohostinnost místních lidí a poskytují výborné podmínky pro dovolenou. Místní restaurace a pohostinství lákají chutnými domácími specialitami. Jednotlivé porce jsou obvykle o dost větší než na jaké jsme zvyklí v podobných zařízeních doma.

Zelenina a ovoce
Podstrana je známá produkcí velkého množství zeleniny, hlávkového salátu a ovoce špičkové kvality. Mezi nejlepší letní ovoce určitě patří broskve z místních ovocných zahrad.

Muzea, výstavy, festival
Blízkost Splitu nabízí hostům ubytovaným v Podstraně možnosti k prohlídkám muzeí, výstav a zejména Splitského letního festivalu.

Zábava, kultura a sport
Podstrana poskytuje dostatek možností na pobavení a sportovní vyžití. Náročnější klienty určitě uspokojí nedaleký Split. V Podstraně najdete diskotéky, taneční zábavy, knihovnu, kulturní středisko. Zajímavostí je krytá plovárna s mořskou vodou. Je tu sauna a hydroterapeutická nádrž, automatická dvouproudová bowlingová dráha, hala na míčové hry, tenisové kurty. A když k tomu přidáme procházky podél mořského břehu... Nemůžeme vynechat přístaviště pro malé lodě.

Výlety do okolí
Favoritem je samozřejmě přístavní Split se všemi velkoměstskými atrakcemi a bohatou historií. Nedaleké stoupající svahy pohoří Mosor naopak poskytují dostatek příležitostí k výletům na místa, ze kterých je nádherný výhled na širé moře.

Jak přijedete do Podstrany?
Autem přes Zahřeb a Split. Letadlem do Splitu a potom místní městskou dopravou. Lodí z Rijeky nebo italské Ancony do Splitu.

VÝLETY:
Hosté ubytovaní v Podstraně mají výborné možnosti na půl či celodenní výlety! Od SPLITU - srdce Dalmácie s antickým a středověkým městským jádrem postaveným kolem náměstí římského císaře Diokleciana, přes světoznámý DUBROVNÍK až po ostrovy BRAČ a HVAR, centra chorvatské gramotnosti a kultury. Mimořádnou směs středozemní a orientální kultury můžete pocítit v MOSTARU. Dědictví typického dalmátského venkova můžete prozkoumat v IMOTSKI, situovaném nad dvěma rybníky. Častým cílem výletů bývá MAKARSKÁ, centrum riviéry s městským náměstím, katedrálou Svatého Marka, ale především s Františkánským klášterem a jeho bohatými sbírkami. OMIŠ vedle svých písečných pláží zaujme zejména překrásnou přírodní scenérií v okolí kaňonu řeky Cetina. V MEDŽUGOŘI můžete navštívit světoznámou svatyni - tradiční poutní místo.

nahoru
Pokud není uvedeno jinak, autorem fotografií je Fenix Production
FenixTRAVEL
Copyright © 1999-2017: FenixTRAVEL s.r.o.
Aktualizace: 10. 1. 2017