::  Zařídíme vám dovolenou podle vašich individuálních požadavků!  ::
ÚVOD INFORMACE
CHORVATSKO
PORADENSKÉ CENTRUM

DALŠÍ STRÁNKY o Omišské riviéře:

UBYTOVÁNÍ - Omišská riviéra

Apartmánové vily a penziony

  • Ruskamen

vila NENO
Ideální ubytování pro rodinu i menší skupinu. Samostatný objekt, majitelé nejsou ubytovaní v objektu. Ve vile jsou pouze 2 apartmány (pro 4 až 8 osob).
vila Neno
Držitel ocenění TOP OBJEKT
2001, 2002, 2003, 2004, 2005 a 2006.

 

vila FORTUNA
Vila s bazénem a výhledem na moře, vhodná pro ubytování rodin a skupin s dětmi. Ubytování v klimatizovaných apartmánech (pro 3 až 5 osob).
vila Fortuna
Držitel ocenění TOP OBJEKT
2005.

 

vila MARTIN
Klasické dalmátské ubytování vhodné pro rodiny a skupiny. Ubytování v apartmánech (pro 3 až 6 osob) s pěkným výhledem na moře.
vila Martin
Držitel ocenění TOP OBJEKT
2002, 2003 a 2004.

 

vila ANDŽELKO
Samostatný objekt s jediným apartmánem pro 6 až 9 osob (3 pokoje + kuchyň).

 

vila MARAS
Ubytování ve vkusných 2-lůžkových apartmánech s možností přistýlky pro děti do 10 let.

 

REZERVACE UBYTOVÁNÍ

Přímo z tohoto místa:
Vyplňte jednoduchý
Informace o volných kapacitách
CK SPORT TURIST CZ s.r.o.
pondělí - pátek 09.00 - 17.00 hod.:
tel. 466 614 339

17.00 - 20.00 hod. a víkendy:
mobil 604 216 497
FenixTRAVEL Bratislava:
tel. 00421.2.63 810 813

CHORVATSKO

Krajina Winnetoua

Omiš (34kB)

(náš článek uveřejněný v příloze Cestování, která vyšla v denících a časopisech v květnu 2004)

Při vyslovení magického jména apačského náčelníka se nám okamžitě v mysli odvíjejí filmy režiséra Haralda Reinla ze začátku 60tých let plné přátelství, vznešených poselství a dobrodružství. Určitě odkudsi uslyšíme i nádhernou hudbu Martina Böttchera, celkem jistě jednu z nejznámějších v historii filmu. A uvidíme-li tváře hlavních představitelů Winnetoua (Pierre Brice) a Old Shatterhanda (Lex Braker), vzpomeneme si zejména na překrásné přírodní scenérie. Poklad na Stříbrném jezeře, tři díly Winnetoua, Old Shatterhand nebo Winnetou a Shatterhand v údolí smrti … celkem 12 filmů natočil 120ti členný štáb v čarokrásném prostředí dnešního Chorvatska. V každém si zahrálo téměř 200 koní.

Kde se filmy točily a která z těch míst si můžete během dovolené v Chorvatsku prohlédnout?

Pojedeme-li do vnitrozemí ze severu, budou to nejdříve Plitvická jezera (scény na Medvědí řece) a na cestě do Splitu projedeme také kolem Vrliky, kde Rollins přepadl Rychlého Pantera. Na pobřeží Jadranu se točilo u Rijeky (Grobnik Polje - Fort Niobara a Platak - tábor Assiniboinců), v Karlobagu Old Shattrhand zachránil vojáky, v NP Paklenica hořely pltě (kaňon řeky Zrmanja) a umíral Vinnetou (skály Tulove Grede u průsmyku Mali Alan), v blízkosti Šibeniku působivé Skrandinské vodopády na řece Krka dotvářely tábor Apačů. Starobylý Trogir se změnil na město Santa Fe a dále na jih, nedaleko Splitu vzniklo New Venago (kamenolom u Stobreče). A protože čím dál více Čechů míří za písečnými plážemi na Omišskou rivieru, tak si to nejkrásnější necháme nakonec! Omiš leží přímo pod impozantními skalami a v centru města se řeka Cetina vlévá do moře. Kaňon Cetiny patří mezi nejpůsobivější části Chorvatska a turistům poskytuje neuvěřitelně malebné scenérie. Je známým pojmem i mezi vyznavači raftingu a kanoistiky. V průběhu plavby poklidným kaňonem Cetiny do Radmanovych Mlinic se rádi necháte inspirovat těmi nejkrásnějšími myšlenkami, které v nás už v dětství zmiňované filmy vyvolaly a jejichž intenzitu cítíme dodnes.

Miroslav Kantner

nahoru
Pokud není uvedeno jinak, autorem fotografií je Fenix Production
FenixTRAVEL
Copyright © 1999-2017: FenixTRAVEL s.r.o.
Aktualizace: 10. 1. 2017